Garantujeme vysokou úroveň našeho programu

Uměleckým autorem, sběratelem a vedoucím projektu je Mgr. Miloslav Vaváček, vystudovaný pedagog a památkář se zaměřením na technické památky a historické mechanické hračky.

Miloslav Vaváček vytvořil jedinečnou sbírku funkčních historických mechanických her, která obsahuje i některé velmi vzácné starožitné modely.

Uměleckým autorem, sběratelem a vedoucím projektu je Mgr. Miloslav Vaváček, vystudovaný pedagog a památkář se zaměřením na technické památky a historické mechanické hračky.

Historické mechanické hry a informace o nich máme detailně nastudované z odborné literatury a vědeckých publikací.

SPIRÁLA

Původem prastará vikingská kuličková hra, zavlečená severskými nájezdníky do Normandie v raném středověku. Je velmi akční a adrenalinová. Vhodná pro malé i velké hráče.

VĚŽ

Pozoruhodná mechanická hra, vzniklá v 17. století ve Východoindické společnosti, též provozována na lodích anglických korzárů, později rozšířená v západoevropských aristokratických kruzích. Hra je velmi napínavá. Vhodná pro malé i velké hráče.

PSÍ DOSTIHY

Unikátní historická, původně hazardní hra, na motivy psích dostihů. Starožitný originál. Hra je vhodná pro malé i velké hráče.

GOLD STAR

Raná verze amerického pinballu a předchůdce dnešních automatů-flipperů.  Starožitný originál vyroben v posledním roce prohibice v USA.  

Hra vyniká jedinečně navrženým designem ve stylu ART DECO, je velmi svižná a skvěle vykresluje atmosféru amerických heren a kasín z 30.let. Vhodná pro malé i velké hráče.

PRASEČÍ ZÁVODY

Geniální koncept této úžasné starožitné mechanické hry nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o skvělou zábavu a velikou legraci.

Nechť zvítězí to nejhladovější prasátko! Vhodné pro dospělé hráče.

Pařížský Tobogán

Velmi vzácně dochovaný originál starožitné původně loterijní francouzské mechanické hry z roku 1903, oceněné zlatou medailí v Asociaci francouzských vynálezců a tvůrců. Stejný exemplář lze nalézt ve sbírce Musée de la Loterie v Bruselu.

Hra je velmi svižná, napínavá a každého zaručeně uchvátí herní mechanikou, nejvyšší skóre vyhrává! Vhodná pro malé i velké hráče.

džungle

Skvělá americká starožitná mechanická lovecká hra z 30.let 20 století. Vžijte se do role lovce v tropické džungli a pomocí odpalovacího zařízení a sklopných terčů ulovte co nejvíce divokých zvířat. Střílení vyžaduje precizní manipulaci a míření. Vhodná pro velké hráče.

 

Bostonští psi

Unikátně dochovaný originál americké historické targetové hry z konce 19 století. Po zásahu kuličky z odpalovacího zařízení se sklopí cílový pejsek. Hra je svižná, vhodná pro velké hráče.

culbuto

Originální starožitná francouzská dovednostní hra ze začátku 20.století. Dostaňte všechny pochodující culbuty do děr naklápěním herní desky. Hra je veselá a svižná, vhodná pro malé i velké hráče.

Sedrobal

Zajímavá francouzská střílecí hra z počátku 20.století. Mířeným úderem paličkou do mechanismu zkuste trefit dřevěnou koulí jeden z cílů. Hra je vhodná pro velké hráče.

Toupie Hollandaise

Překrásná starožitná mechanická hra z konce 19.století z francouzského zámku Ambillou. Napínavá do posledního okamžiku přinese potěšení a spolehlivě vykreslí noblesní atmosféru. Vhodná pro velké hráče. 

Pipo Pipo

Veselá a velmi akční historická francouzská hra, vhodná pro pobavení větší skupiny hráčů. S touto hrou si užijete spousty zábavy, napětí a legrace. Vhodná pro malé i velké hráče.

Holubi

Jedinečná karuselová retro střelnice na motivy lovu divokých holubů. Roztoč karusel, zamiř a pokus se sestřelit všechny holuby.

Zoo

Pitoreskní starožitná francouzská střílecí hra s pozoruhodným námětem Zoologické zahrady. Střílejte na návštěvníky zoologické zahrady z kanonu, po úspěšném zásahu kulička počítá body v číselníku. Poněkud drsná ale zároveň vtipná zábava, která spolehlivě zaujme herní mechanikou i překrásným zpracováním. Vhodná pro malé i velké hráče.

Svatební střelnice

Extrémně vzácný restaurovaný originál historické komiksové francouzské střelnice z 20.let 20.století. Zamiřte na svatebčany a přesně mířenou ranou je posaďte za svatební stůl. Hra je vhodná pro malé i velké střelce.

Damato Billard

Vzácný francouzský spirálový kuličkový retro bagatelle z poloviny 20.století. Překvapivě zábavný herní princip spolehlivě zabaví všechny. Hra je vhodná pro malé i velké hráče

Chaloupka

Krásná dřevěná retro střelnice pro nejmenší střelce. Ukažte kdo má kolty proklatě nízko. Hra je vhodná pro malé střelce.

Rola

Unikátně dochovaný starožitný saský mechanický kulečník z 19.století. Cílem hry je pustit kouli po dráze a naklopením rampy zacílit a trefit do příslušného oblouku v arkádách. Kolem této hazardní hry byly zakládány v Německu kluby a hrálo se o velké peníze. Hra je vhodná pro velké hráče. 

Quilles-Billes

Velmi vzácná historická mechanická hra, původem v noblesním prostředí dvora francouzského krále Ludvíka XIV. Hra je vhodná pro velké hráče.

BAGATELLE

Starožitný originál známé kuličkové hry, původně vytvořené pro krále Ludvíka XVI. na zámku Bagatelle ve Francii. Nabízí spoustu zábavy. Vhodná pro malé i velké hráče.

BILLARD NICOLAS

Slavný pneumatický francouzský kulečník, vynalezený v 19. století v Paříži. Jedná se o velmi vzácný starožitný originál. Hra je velmi napínavá a veselá. Vhodná pro velké hráče.

TYROLSKÁ RULETA

Elegantní mechanická, původně hazardní hra, vzniklá v Itálii. Hra je velmi svižná a napínavá. Vhodná pro velké hráče.

POL´AIR

Vzácný starožitný originál francouzské mechanické hry, hra je svižná, vyžadující velkou zručnost a preciznost. Vhodná pro malé i velké hráče.

JABLOŇ

Vzácný starožitný mechanický herní automat, pozoruhodný využitím gravitace a fascinující mechanickým pohybem. Spolehlivě zaujme všechny věkové skupiny, ale nejvíc jej ocení malí hráči.

panenky

Velmi vzácná starožitná kaskádová hra původem z Francie. Hra spolehlivě zaujme mechanickými naklápěcími figurkami panenek s bubeníčkem. Vhodné pro malé i velké hráče.

rybáři

Velmi vzácná starožitná francouzská mechanická hra. Vylovte co nejvíce ryb v pohyblivé řece za zvuku melodie z hracího strojku. Vhodná pro malé i velké hráče.

Lucky Birdie

Extrémně vzácná hazardní americká hra z 30 let 20 století na motivy známého výherního automatu Fruit Jack. S touto hrou si užijete pravou atmosféru casina. Hra je svižná a napínavá. Vhodná pro velké hráče.

gravitation

Vysoce návyková americká hra z 60 let 20.století. Pokořte gravitaci a umístěte těžkou ocelovou kouli co nejvíce proti ovládané mechanické rampě. Geniální koncept a svižná hra zaručuje perfektní napínavou zábavu. Vhodná pro malé i velké hráče.

Čínský mandarin

Historická orientálně laděná pinballová hra z 30. let minulého století. Umístěte kuličku mandarinovi do rukou nebo co svícnů. Hra vhodná pro malé hráče. 

Slepička

Jedinečný velmi vzácný starožitný francouzský automat. Fasicnující mechanika a jednoduchý herní princip zajistí spolehlivě úspěch u všech věkových kategorií. Vhodné pro malé i velké hráče. 

Slepice

Zajímavá mechanická francouzská retro střelnice. Zasáhni terčík a slepice snese do ošatky vejce. Vhodné pro malé i velké střelce.

Ohrada

Mimořádně vzácná historická americká střelnice 40.let 20.století. Zaujme nejen komiksovým zpracováním terčů ale hlavně ohradou s nápisy ve stylu komiks-primitivismus poválečného období. Střelnice je vhodná pro malé i velké střelce.

Alibaba

Velmi vzácná francouzská mechanická střelnice, starožitný originál ze začátku 20.století. Zasáhni terčíky na vázách s olejem a z každé vyskočí loupežník. A vůdci loupežníků, strašlivému Abu Hassanovi po dobře mířeném zásahu uletí hlava. Střelnice je vhodná pro velké střelce.

Cog Wheel

Starožitná anglická dovednostní hračka ze začátku 20. století. Umístěte ocelové kuličky do ozubeného kola. Vyžaduje precizní zacházení s mechanismem. Hra vhodná pro malé i velké hráče.

Domečky

Starožitný holandský kroket. Dřevěnou paličkou pošlete kouli do domečku. Ale pozor, nesmí jím projet skrz. Hra je vhodná pro malé i velké hráče.

Indiáni

Jedinečný italský retro flipper ze 70.let 20.století na westernové motivy. Odrazte útok zuřivých Siouxů na zásobovací konvoj s dynamitem do vojenské pevnosti. Hra vhodná pro malé i velké hráče.

Skokani

Pitoreskní historická německá střelnice, velmi vzácný starožitný kus. Trefte z pistole či pušky toho kterého skokana a získejte body. Hra vhodná pro malé i velké střelce.

ŽÁBA

Jedna z nejstarších střílecích her, původem ve starověké Mezopotámii. Zapsána jako francouzské nehmotné kulturní dědictví UNESCO. Skvělá zábava pro malé i velké hráče.

PAGODA

Starožitná střílecí hra na orientální motivy. Hra vyžaduje precizní přesnost a poskytuje velmi neotřelou zábavu a zážitky z hraní. Vhodná pro malé i velké hráče.

TREMPLIN

Historická, původem francouzská střílecí hra ze začátku 19.století. Velmi vzácně dochovaný starožitný originál. Hra vyžaduje precizní přesnost v ovládání střílecího mechanismu a přináší spoustu napětí a legrace. Vhodné pro velké hráče.

Flipper

Parádní dřevěný mechanický flipper na motivy podmořského Steampunk světa. Nechte se okouzlit svižnou mechanikou a napětím v této skvělé hře. Hra je vhodná pro malé i velké hráče.

LOVEC

Velmi vzácná, původem francouzská, starožitná střílecí kuličková hra.  Vžijte se do role lovce divokých zvířat a zkuste ulovit co nejvíce bodů.

Hra je restaurovaná, ručně malovaná a má velmi důmyslná mechanická zařízení, rampy, tajné dveře, pasti a otáčecí mechanismy. Skvělá zábava zaručena! Vhodná pro malé i velké hráče.

KUŽELNÍK

Krásná veliká starožitná hra, klasická kuželna s rampou a odpalovacím zařízením na dřevěné koule. Zaručeně zaujme všechny generace. Vhodné pro malé i velké hráče.

TIVOLI

velmi vzácná anglická hra na motivy cirkusu s pohyblivými postavičkami klaunů a cvičeným cirkusovým psíkem. Vhodné pro malé a velké hráče.

lovec pokladů

Starožitný americký pinball z 30.let 20 století na pirátské motivy. Důmyslný mechanismus skrýše s truhlou pokladů a jednoduché herní principy zaručí perfektní hratelnost. Vhodná pro malé i velké hráče.

Maškarní mumraj

Překrásná autorská hra na původním základu historického originálu. Atmosféru bujného veselí maškarní zámecké slavnosti vykreslují známé postavy z italské Commedia dell'arte, ručně malované podle rokokových fresek Maškarního sálu na zámku Český Krumlov. Hra je napínavá, dynamická a veselá, vhodná pro malé i velké hráče.

Kanonýr

Malá dovednostní hříčka ze začátku 20.století. Naládujte kanón za co nejkratší čas. Vhodná pro malé i velké hráče.

Sahara

Jedinečná, překrásně ilustrovaná dovednostní hra na divoké africké motivy. Doveďte v pořádku Afričančata nebezpečnou Saharou až do Gvíneje a nenechte se sežrat dravou zvěří. Vhodná pro velké hráče.

Hotelík

Velmi vzácná francouzská historická mechanická střelnice, starožitný originál ze začátku 20.století. Zasáhni všechny obyvatele hotelíku a pošli dobře mířenou ranou kuchaře připravovat chutný oběd. Střelnice je vhodná pro velké střelce.

Ranč

Jedinečný francouzský retro flipper z 60 let 20. století na westernové motivy. Ukažte všem, kdo tady má kolty proklatě nízko a získejte nejvyšší score. Hra vhodná pro malé i velké hráče.

Vlajka

Starožitná francouzská dovednostní hračka ze začátku 20. století. Umístěte do vlajky správné barvy. Vypadá to jednoduše, ale opak je pravdou. Hra vhodná pro malé i velké hráče.

Čekatel vína

Starožitná francouzská střílecí hra s vinnou tématikou. Vrhněte katapultem lahvičku do vyznačených cílů. Hra vyžaduje precizní zacházení a je vhodná pro velké hráče.

Králíci

Úžasná anglická historická střelnice s mechanickými králíky. Trefte ušáka a v mžiku zmizí v křoví. Hra vhodná pro malé i velké střelce.

Pirátská loď

Úchvatná anglická historická střelnice s komiksovou pirátskou tematikou. Zasáhněte piráty z bambitky a pošlete je přes palubu do rozbouřeného moře. Hra vhodná pro malé i velké střelce.

Knockerball rocks

Původně hospodská hra, vzniklá na konci 19.století ve Flandrech. Hra je svižná a vhodná pro malé i velké hráče.